Wat is misofonie NIET?

Er bestaan enkele misverstanden over misofonie. Omdat er nog zo weinig bekend is over misofonie worden de klachten van mensen met deze aandoening niet altijd serieus genomen of erkend. Ook wordt misofonie wel eens verward met andere (psychiatrische) aandoeningen. Er lijken overlappen te zijn met andere aandoeningen, met name met stoornissen in de impulscontrole. Soms komt misofonie bij een persoon voor in combinatie met een of meerdere andere stoornissen. Over deze comordibiteit zijn nog geen feiten en cijfers bekend.

Op basis van wat er momenteel bekend is, is misofonie niet:

 • een angststoornis
 • een paniekstoornis
 • een dwangstoornis (OCD)
 • een gehoorstoornis
 • een persoonlijkheidsstoornis
 • een vorm van autisme
 • hyperacusis, tinnitus en fonofobie
 • een manier om aandacht te trekken
 • een puberale manier om je tegen je ouders af te zetten
 • iets wat vanzelf overgaat als je ouder wordt
 • een luxe-probleem
 • aanstellerij
Deel dit opShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page